Forum Discuţii juridice Executare silită Am primit o notificare de la Directia Taxe si Impozite ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am primit o notificare de la Directia Taxe si Impozite al primariei, ...

Am primit o notificare de la Directia Taxe si Impozite al primariei, privind infiintarea popririi xxxx/xxx/ 02.07 2024,... in baza art. 236 alin (5) din Legea 207/2015...pentru o amenda contraventionala de 240 lei prevazuta de un CCxxxxx/18.03.2010 ! Cu recomandarea de-a plati suma sau pentru a nu se ajunge la executare silita sa prezint dovezi ca am achitat acea amenda din 2010!!! Ce se poate face?
Sa cautati chitanta/extrasul din 2010 sau sa achitati amenda.
Sau sa contestati și sa invocați prescriptia.