Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua. Am și eu o întrebare cine m ar putea ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua. Am și eu o întrebare cine m ar putea ajuta le mulțumesc ...

Bună ziua. Am și eu o întrebare cine m ar putea ajuta le mulțumesc frumos. Am permis spaniol anulat pe România. Vreau sa știu dacă autoritățile romane l au trimis în Spania mainpot conduce sau e anulat și pe Spania?
Buna seara,

Nu cunosc exact legea, insa din ce stiu eu statul roman nu are cum sa anuleze un permis emis de un alt stat. Da, va poate pune interdictie sa circulati pentru o anumita perioada de timp pe teritoriul Romaniei dar nu poate anula un act emis de un alt stat.