Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverință AJPIS cu c-val actiuni
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverință AJPIS cu c-val actiuni

Bună ziua,
Cum redactez o adeverință pentru AJPIS, pentru un salariat care în perioada în care se afla în concediu de creștere și îngrijire copil, a primit acțiuni de tipul stock option plan și acestea au fost declarate în 112?
Mulțumesc
Pentru ce ii trebuie acea adeverinta la AJPIS?
Aceste acțiuni au fost declarate în 112 ca avantaje și AJPIS solicita detalii despre aceste avantaje.

Este o simpla adeverinta in care mentionati, ca dna /dnul .......... , salariata/salariat al societatii ... in perioada ............ a primit c/v unui numar de actiuni, valoarea actiunii , respectiv suma platita bruta/neta.
Baza legala fiind ......
Cornel Vasile, Consilier juridic