Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua! Am fost contactata de cei de la Kruk si am ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua! Am fost contactata de cei de la Kruk si am aflat ca ...

Buna ziua! Am fost contactata de cei de la Kruk si am aflat ca figurez la ei cu o datorie cesionata de Raiffeisen Bank in urma unui ctr de credit din 22.06.2005. Mentionez ca in toata aceasta perioada nici de Kruk , nici de cei de la Raiffeisen. Nu mai am documente , nu mai am nimic de atunci.
Ce pot face in aceasta situatie? Cei de la Kruk ma pot obliga in vreun fel sa achit aceasta datorie? Multumesc
Da. Trebuie sa achitati.
Nu achitați nimic, nu recunoașteți nimic, nu semnați nimic!Dacă vă dau în judecată faceți contestație la executare!E posibil ca datoria să fie prescrisă!Mergeți la un avocat cu actele.
Daca incepe o executare silita aveti 15 zile sa contestati, zile in care trebuie sa faceti rost si de acte de la executor. Pana atunci nu ar trebui sa intrati in panica.
Puteti sa cautati un avocat pe care sa va puteti baza daca se intampla sa inceapa vreo executare.