avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Salut am handicap grad grav ( fără însoțitor) ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Salut am handicap grad grav ( fără însoțitor) pentru o reevaluare ...

Salut am handicap grad grav ( fără însoțitor) pentru o reevaluare as dori sa știu dacă am șanse la indemnizația de însoțitor ?

Alte discuții în legătură

Indemnizatie insotitor dritaS dritaS Buna seara, Sunt parintele unui baiat incadrat cu handicap grav fara asistent personal!?(HIV) exista in legislatia actuala posibiliatatea de a beneficia de ... (vezi toată discuția)
Insotitor persoana cu handicap gradul ii accentuat luxor93 luxor93 Buna Seara Va rog sa imi spuneti si mie daca o persoana cu handicap Accentuat Gradul II are dreptul la insotitor tinand cont ca nu se bazeaza sa mearga ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie insotitor Derscariu Mirel Derscariu Mirel Buna ziua, O persoana 77 ani cu handicap(imobilizata la pat,fara un picior,care nu se deplaseaza fara ajutor) fara vechime in munca(pensie urmas) are ... (vezi toată discuția)