avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Am fost încadrat greșit nefiindu-mi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Am fost încadrat greșit nefiindu-mi recunoscută ...

Bună ziua!
Am fost încadrat greșit nefiindu-mi recunoscută vechimea în specialitate că fiind vechime la catedra. Timp de 2 ani am făcut cereri la școală, Inspectorat , Minister și într-un final după 2 ani mi-au fost recunoscute. Problema e că școala nu vrea să-mi acorde diferența drepturilor salariale, pe cei 2 ani in care am fost încadrat greșit.
Nu am acest drept?
Care e legea care m-ar ajuta sa le obțin?
Mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Vechime in invatamant alina_34 alina_34 Buna ziua. Am si eu o nelamurire la care nu am gasit raspuns. Din 1 septembrie 2000 lucrez ca profesor in invatamant. Incepand cu data de 14 ianuarie 2013 am ... (vezi toată discuția)
Vechimea in invatamant DanaGeorgescu DanaGeorgescu As dori sa aflu cum se calculeaza vechimea in invatamant deoarece sunt total nelamurita.Am fost incadrata in anul 1997 la o scoala,absolvind facultatea,fara a ... (vezi toată discuția)
Cei doi ani de ccc imi vor fi recunoscuti ca vechime in specialitate? nicu3 nicu3 Buna Ziua Am contract individual de munca cu scoala fiind profesor suplinitor ... (vezi toată discuția)