Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Utilizarea veniturilor din inchiriere spatiu comun ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Utilizarea veniturilor din inchiriere spatiu comun asociatie

Utilizarea veniturilor din inchiriere spatiu pentru antene telefonie -2
Am inteles ca aceste fonduri apartin Asociatiei de proprietari si alimenteaza numai fondul de reparatii

Se poate utiliza acest fond pentru reparatii si intretinere a urmatoarelor:
-conductele de distribuţie şi coloanele instalaţiilor de apă, canalizare, încălzire, energie electrică; casa scării; podul; spălătoria; uscătoria; terasa; ascensorul; interfonul - partea de instalaţie de pe proprietatea comună; centrala termică proprie; crematoriul; tubulatura de evacuare a deşeurilor menajere; structura de rezistenţă; faţadele; acoperişul.
Fondul de reparații nu e limitat la anumite părți comune, puteți sa-l folosiți la intretinerea și reparația oricăreia.