avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Utilizarea veniturilor din inchiriere spatiu comun ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Utilizarea veniturilor din inchiriere spatiu comun asociatie

Utilizarea veniturilor din inchiriere spatiu pentru antene telefonie -2
Am inteles ca aceste fonduri apartin Asociatiei de proprietari si alimenteaza numai fondul de reparatii

Se poate utiliza acest fond pentru reparatii si intretinere a urmatoarelor:
-conductele de distribuţie şi coloanele instalaţiilor de apă, canalizare, încălzire, energie electrică; casa scării; podul; spălătoria; uscătoria; terasa; ascensorul; interfonul - partea de instalaţie de pe proprietatea comună; centrala termică proprie; crematoriul; tubulatura de evacuare a deşeurilor menajere; structura de rezistenţă; faţadele; acoperişul.
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 15:55, 13 Iulie 2024
Fondul de reparații nu e limitat la anumite părți comune, puteți sa-l folosiți la intretinerea și reparația oricăreia.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partile comune rebell_rose rebell_rose Va rog sa-mi spuneti si mie la ce articol din legea 230 sau in norme gasesc despre partile comune, mai exact care sunt acestea ( pod, subsol..etc) ... (vezi toată discuția)
Pereții exteriori al blocului de 10 etaje nu sunt tot comuni? Lipovan Mariana Lipovan Mariana Reparațiile exterioare al blocului, cine repara fiecare proprietar sau asociația totala (vezi toată discuția)
Bun comun la bloc bună ziua! am o nelămurire. stau la bloc ... Tundenora Tundenora Bun comun la bloc Bună ziua! Am o nelămurire. Stau la bloc etejul 4. Terasa nu a fost modificată sau renovată. Cu ocazia unor furtuni ,mari, apa de ... (vezi toată discuția)