Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Am o fetita de 1 an si urmeaza sa intre ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Am o fetita de 1 an si urmeaza sa intre tatal in concediu ...

Buna ziua,
Am o fetita de 1 an si urmeaza sa intre tatal in concediu de paternitate. Eu am sa ma intorc la servici pe o perioada de 6 luni , deoarece sunt din nou insarcinata. Intrebarea mea este, tatal va beneficia de concediu de paternitate pana cand voi intra din nou eu in concediu postnatal? Avand cele 126 de zile de concediu medical, majoritatea fiind luate dupa nastere, va mai beneficia si el de concediu pentru primul copil sau nu?

Multumesc
tatal va beneficia de CCC pana cand fetita va implini varsta de 2 ani ....