Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Sunt beneficiar al prevederilor Decretului ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Sunt beneficiar al prevederilor Decretului Lege 118/90. ...

Buna ziua,
Sunt beneficiar al prevederilor Decretului Lege 118/90.
Conform acestor prevederi am dreptul in fiecare an la un bilet de tratament gratuit,dar deși am făcut în fiecare an cerere nu mi s-a aprobat.Ce posibilități de remediere a situației sunt?
Mulțumesc.
Numarul biletelor de tratament balnear pentru anul 2024, este de maximum 60.420 de bilete de tratament balnear, repartizate pe maximum 19 serii de trimitere..

Numărul biletelor de tratament balnear care se acordă gratuit categoriilor de persoane beneficiare ale prevederilor unor legi cu caracter special se stabilește prin aplicarea unei cote de maximum 15% din totalul numărului de bilete.