Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatie hrana salariat public spital
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatie hrana salariat public spital

Buna seara, in cazul in care salariul net este 7750 RON fara norma de hrana (care in institutie este 300 de ron) se acorda norma de hrana, astfel depasind pragul de 8000? Mentionez ca inaintea ultimelor mariri salariale aveam 7650 cu tot cu norma de hrana, iar acum 7750 fara norma de hrana (la ultimul salariu nu a fost adaugata deoarece ar depasi pragul de 8000 - conform celor de la resurse umane).

Multumesc
DraZziW, utilizator