Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Posta Romana nu imi permite sa ridic coletul
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Posta Romana nu imi permite sa ridic coletul

Posta Romana nu ma lasa sa imi ridic coletul.
Recent m-am mutat intr-un oras si locuiesc la camin deoarece sunt la facultate.
Domiciliul din buletin este cel din orasul meu natal.
Recent am comandat ceva de pe un site din china (Temu) si logic, am pus adresa caminului din iasi, numele complet din buletin si nr meu de telefon.
Coletul a ajuns la oficiul postal din orasul unde fac facultatea, am fost sa imi ridic coletul si doamna de la posta a refuzat sa imi dea coletul deoarece adresa mea din buletin nu coincide cu adresa specificata pe colet (cea din orasul unde fac facultate si unde a venit coletul)
Cum pot proceda ?
Daca eu nu am domiciliul intr-un oras nu pot sa beneficiez de serviciile postei romane ?
Nu ai viza de reședință pe spatele buletinului? Eu așa am avut cât am stat la cămin. Ne-au obligat cei de la cămin.

Legat de posta, normal ar trebui să îți dea coletul. Ce treabă are adresa din buletin. Poți alege să vină coletul unde vrei: la cămin, la locul de muncă, la bunica din alt județ (niște exemple). Doar sa fie numele tău.

Cristian2003 a scris:

Posta Romana nu ma lasa sa imi ridic coletul.
Recent m-am mutat intr-un oras si locuiesc la camin deoarece sunt la facultate.
Domiciliul din buletin este cel din orasul meu natal.
Recent am comandat ceva de pe un site din china (Temu) si logic, am pus adresa caminului din iasi, numele complet din buletin si nr meu de telefon.
Coletul a ajuns la oficiul postal din orasul unde fac facultatea, am fost sa imi ridic coletul si doamna de la posta a refuzat sa imi dea coletul deoarece adresa mea din buletin nu coincide cu adresa specificata pe colet (cea din orasul unde fac facultate si unde a venit coletul)
Cum pot proceda ?
Daca eu nu am domiciliul intr-un oras nu pot sa beneficiez de serviciile postei romane ?