Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună dimineața, dacă sunt în preaviz pana la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună dimineața, dacă sunt în preaviz pana la sfârșitul ...

Bună dimineața, dacă sunt în preaviz pana la sfârșitul lunii pot beneficia de zile de concediu?Mulțumesc.
Da, pe durata preavziului puteti beneficia de concediu de odihna.

Pe durata preavizului contractul individual de munca continua sa isi produca toate efectele.