Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Cât ar trebui sa cotizez la fondul de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Cât ar trebui sa cotizez la fondul de pensii pentru ...

Bună ziua! Cât ar trebui sa cotizez la fondul de pensii pentru salariul minim pe economie? Menționez că nu am un venit stabil. Vă mulțumesc!
Este 25% procentul aplicat la valoarea salariului minim pe economie. Pana la 1 iulie a fost 825 lei lunar. De la 1 iulie este 925 lei lunar, plătibili pana la data de 25 a lunii următoare, pentru luna curenta.
george-neagu, moderator