Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Amanare semnare act aditional CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Amanare semnare act aditional CIM

Buna ziua, la firma la care lucrez am fost contactat de catre HR pentru a semna un act aditional la Contractul Individual de Munca. Ma intreb, daca dupa ce citesc respectivul act aditional simt nevoia sa-mi iau cateva zile de timp ca sa ma informez mai bine asupra subiectelor din act, si deabea apoi sa decid daca sa semnez sau nu, o pot face?
De asemena, pot lua cu mine documentul respectiv ca sa ma consult cu un avocat? Sau macar pot lua notite?
Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde!
Depinde angajatorul dvs...sunt situatii care depind decizia lui , nu de ce va spunem noi aici.
Multumesc frumos pentru raspuns. Am crezut ca aceste situatii sunt reglementate de lege. Insa inteleg din raspunsul dumneavoastra ca este lasat totul la latitudinea angajatorului, corect?