avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Amanare semnare act aditional CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Amanare semnare act aditional CIM

Buna ziua, la firma la care lucrez am fost contactat de catre HR pentru a semna un act aditional la Contractul Individual de Munca. Ma intreb, daca dupa ce citesc respectivul act aditional simt nevoia sa-mi iau cateva zile de timp ca sa ma informez mai bine asupra subiectelor din act, si deabea apoi sa decid daca sa semnez sau nu, o pot face?
De asemena, pot lua cu mine documentul respectiv ca sa ma consult cu un avocat? Sau macar pot lua notite?
Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde!
Cel mai recent răspuns: avocadonet , utilizator 22:05, 15 Iulie 2024
Multumesc frumos pentru raspunsuri, suport si rabdare! Va urez numai bine, multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imputernicire vs. fisa postului - marturie mincinoasa? Miuu13 Miuu13 Buna ziua, In situatia in care, in instanta am declarat sub juramant faptul ca \"nu detin imputernicire pentru a semna contracte/acte aditionale incheiate ... (vezi toată discuția)
Ce prevaleaza, contract munca sau document semnat? amicus amicus Acum o saptamana am semnat un document in care eram de acord cu acceptarea unei noi pozitii in cadrul companiei unde lucrez. Acest document prevede ca perioada ... (vezi toată discuția)