avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna dimineața, Stau Intr un bloc in care s au ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna dimineața, Stau Intr un bloc in care s au construit doua ...

Buna dimineața,
Stau Intr un bloc in care s au construit doua apartamente la mansarda ai caror proprietari nu fac parte din asociația de locatari nedepunind aici nici un contract doveditor al faptului că sunt proprietari!
Cum pot fi obligați la plata cheltuielilor comune ,ei locuind efectiv în bloc!
Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 09:45, 15 Iulie 2024
Nu sunt obligati sa faca parte din asociatie dar sunt obligati sa plateasca partea lor din cheltuielile comune...

Plus ca trebuiau sa aduca actele pentru actualizarea Cartii de imobil...

Discutati cu dumnealor , daca apartamentele sunt construite legal nu ar trebui sa va refuze cand le cereti actele...

Daca nu sunt legal construite... faceti plangere la primarie-politia locala, Inspectoratul de Stat in Constructii...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acoperis mansarda pe bloc miha_silvi miha_silvi Am si eu o intrebare: am cumparat un apartament situat la mansarda unui bloc si acum avem ceva probleme cu acoperisul. Am anuntat ceilalti locatari despre ... (vezi toată discuția)
Mansarda nefinalizata Sarman Maria Sarman Maria Buna ziua...va rog frumos .daca poate cineva sa ma ajute cu un raspuns...problema este asa...acum vreo 7 ani s-a construit o mansarda la blocul nostru unde ... (vezi toată discuția)
construire acoperis bloc bisy83 bisy83 Buna ziua. La noi in bloc s-a mutat un arhitect la etajul 4 care s-a hotarat sa faca acoperis blocului si i-a convins si pe cei de la et 4.Au inceput ... (vezi toată discuția)