Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna dimineața, Stau Intr un bloc in care s au ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna dimineața, Stau Intr un bloc in care s au construit doua ...

Buna dimineața,
Stau Intr un bloc in care s au construit doua apartamente la mansarda ai caror proprietari nu fac parte din asociația de locatari nedepunind aici nici un contract doveditor al faptului că sunt proprietari!
Cum pot fi obligați la plata cheltuielilor comune ,ei locuind efectiv în bloc!
Va mulțumesc!
Nu sunt obligati sa faca parte din asociatie dar sunt obligati sa plateasca partea lor din cheltuielile comune...

Plus ca trebuiau sa aduca actele pentru actualizarea Cartii de imobil...

Discutati cu dumnealor , daca apartamentele sunt construite legal nu ar trebui sa va refuze cand le cereti actele...

Daca nu sunt legal construite... faceti plangere la primarie-politia locala, Inspectoratul de Stat in Constructii...