avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 734 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime studii superioare absolvite.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime studii superioare absolvite.

Vechime studii absolvite.
Sunt functionar public clasa II-a si doresc sa particip la concurs functionar public cls.I-a(consilier superior) avand urmatoarea situatie:
scoala militara ofiteri(1988), diploma inginer(2000/ obtinuta prin continuarea studiilor absolvite in sistem militar( in urma diferentelor sustinute in cadrul Universitatii Politehnica Bucuresti(1996/2000), conform protocolului dintre M.Ap.N/Ministerul Educatiei si Invatamantului/Ministerul Muncii.
Conform HG.485/2005(echivalare functii militare cu functii civile,conform Anexei 1-3), centrul militar judetean mi-a eliberat adeverinte cu echivalarea studiilor si vechimea in studii( conform functiei militare incadrate): S- studii superioare si vechime studii absolvite- 14 ani .
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Cheltuielile efectuate cu scolarizarea mea rududoo rududoo Buna seara, Am absolvit Academia Tehnica Militara, si sunt in activitate de 4 ani . Legile adoptate de Guvern in anul 2010 au anulat motivele care au stat ... (vezi toată discuția)
Echivalare studii militare cu studii civile dori57 dori57 Am terminat in august 1983 Scoala de ofiteri activi tancuri si auto(arma auto)cu durata de 3 ani.In anul 2001 (iunie)mi-am incetat activitatea. Cu ce ... (vezi toată discuția)
Vechime in invatamant anexa 5 legea 63/2011 DiaconescuSandu DiaconescuSandu PETITIE Va rog sa-mi rezolvati problema vechimi Sunt absolvent al Scolii Militare de ... (vezi toată discuția)