Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Planuri arhitecturale a unei case vechi
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Planuri arhitecturale a unei case vechi

Buna ziua,

Exista o institutie la nivel judetean, sau chiar si national de unde se pot recupera planurile arhitecturale sau macar poze de arhiva ale unei case vechi dintr-o zona istorica a unui oras resedinta de judet?

Am incercat la Serviciul Judetean al Arhivelor Nationale dar se pare ca ei nu au asa ceva in arhiva.

Multumesc.
Faceti o solicitare scrisa cu nr. de inregistrare/ data la ANJudetene pentru cautare in arhiva si a primi raspuns scris. Posibil sa platiti o taxa.