Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Hotărârea unei ordonanțe presidentiale, după ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Hotărârea unei ordonanțe presidentiale, după judecarea apelului, ...

Hotărârea unei ordonanțe presidentiale, după judecarea apelului, în cat timp iese?
Tatăl a obținut, după apelul mamei, custodie exclusivă asupra minorului.
Acum așteaptă hotărârea presedentiala pentru a putea sa-i ceara mamei plata pensiilor alimentare și celelalte cheltuieli.
Deja a trecut o lună și jumătate.
Cât mai durează?
In septembrie este procesul.
Hotărârea din ordonanță este executorie de la fond, dacă ați câștigat. Pe aceea o legalizata și o executați.

Dacă ați câștigat un apel puteți încerca executatea cu un certificat de grefa, dar nu toți executorii accepta.

Faceți și o cerere de urgentarea a redactării.