avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 909 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, daca se ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, daca se poate. ...

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, daca se poate. Am o prietena care are cancer, iar noi prietenii ei si alti cunoscuti de-ai nostri dorim sa o ajutam cu niste banuti. Suntem toti persoane fizice, inclusiv ea. Donatiile se vor face prin transfer bancar, imi puteti spune, va rog, daca prietena noastra va plati ceva impozit pentru sumele pe care le va primi pe card? Multumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 14:22, 15 Iulie 2024
nu
multumesc frumos!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sanatate si curaj prietenei !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebari simple Mynameis Mynameis Buna seara, Am si eu niste intrebari la care as dori, daca se poate, sa primesc raspunsuri scurte si la obiect (nu copy-paste din codul fiscal/legi sau mai ... (vezi toată discuția)
Card not present și obligația utilizării casei de marcat când nu se fac operațiuni cu numerar atticusfortezza atticusfortezza Am o speta mai putin obisnuita si as dori sa cunosc opinia celor care s-au intalnit eventual cu asa ceva. O firma cu obiect de activitate cod CAEN 5510 Alte ... (vezi toată discuția)