Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua ! Detin 2 apartamente proprietate ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua ! Detin 2 apartamente proprietate personala,in 2 zone ...

Buna ziua !
Detin 2 apartamente proprietate personala,in 2 zone diferite din acelasi oras insa manageriate de acelasi Administrator de condominiu. Se stie ca in unul din cele 2 ap. nu locuieste nimeni, nici macar nu este dat la inchiriat. Administratorul ma pune sa platesc intretinerea separat pentru cele 2 apartamente., chiar daca eu si familia mea nu locuim in cel de al 2 lea apartament. Este corecta aceasta practica ? va multumesc anticipat.
Normal sa platiti separat pe chitante diferite, ca sunt asociatii si adrese/locatii diferite.

Unde nu locuieste nimeni platiti doar cota parte indiviza. Atat.
Dapix, utilizator