Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara! As dori sa știu dacă se poate trece ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara! As dori sa știu dacă se poate trece copilul pe ...

Buna seara! As dori sa știu dacă se poate trece copilul pe numele meu înainte de căsătorie? ( Menționez că nu este copilul meu ) Am decis sa ne căsătorim și aș dori să trec copilul înainte de căsătorie pe numele meu. Se poate ? Și dacă se poate , ce acte îmi trebuie ? Va mulțumesc
Procedura corecta este sa-l infiati, nu sa-l recunoasteti in fals.

Sunt multe topicuri aici pe forum cu tati doar in acte, care au recunoscut copilul altui barbat, si cand au ajuns la divort de mama copilului, sunt disperati ca au copil pentru care vor trebui sa-i plateasca pensie alimentara, chiar pana implineste 26 ani.
Dapix, utilizator