Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Vă rog este urgent !!!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Vă rog este urgent !!!

Bună am o întrebare și aș dori un răspuns pentru că sunt disperat .

Am fost condamnat la o pedeapsă de 3 și 7 luni de închisoare .

Doresc să știu dacă este adevărat că la 8 luni executate se pune un an de închisoare .

Am înțeles că după 2 treimi din executarea pedepsei voi putea intra in comisa de eliberarea asta după calculele mele fiind 19 luni și 4 zile .
Este adevărat ?

Și am vrut să întreb dacă ești primar vei fi băgat în camere direct cu recidiviști? Sau doar cu persoane primare ?
RomaG90, utilizator