Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Achiziționarea aparatelor de aer condiționat pentru ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Achiziționarea aparatelor de aer condiționat pentru serviciu ...

Achiziționarea aparatelor de aer condiționat pentru serviciu de medicina legala întra sub incidenta ordonantei de urgenta 34/2023 sau pot fi achiziționate?
Daca acest echipament tehnic este achizitionat in baza planului de prevenire si protectie din domeniul ssm aprobat de angajator, avand la baza riscuri profesionale existente la locul de munca, in mod normal trebuie sa fie exceptat de la prevederile OUG nr. 34/ 2023.
Angajatorul trebuie sa justifice necesitatea achizitionarii si montarii aparatelor de aer conditionat.