Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua.Am permisul luat in Romania,si a trebuit sa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua.Am permisul luat in Romania,si a trebuit sa il schimb ...

Buna ziua.Am permisul luat in Romania,si a trebuit sa il schimb pe Anglia,acum in prezent stau in Belgia si imi expira permisul in curand.Ma puteti ajuta cu un sfat?
Ori faceti cerere in Belgia de preschimbare a celui engelezesc (va interesati ce va trebuie), ori va duceti in Anglia si va reinnoiti permisul, daca puteti. Sau, mergeti in Romania si preschimbati permisul pe unul romanesc, va intoarceti in Belgia cu el si vedeti acolo daca va trebui sa-l preschimbati in permis belgian.