Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata partial - se va recalcula cf Legii ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata partial - se va recalcula cf Legii 360/2023? ...

Buna seara,va rog frumos un raspuns-Pensia anticipata partial obtinuta in baza Legii 263/2010se va recalcula cf Legii 360/2023?Multumesc!
Oprescu V, utilizator
Se recaculeza,dar penalizarea va rămâne.
Dl.Carp,va multumesc f mult!As mai avea o intrebare -am muncit 38 de ani,4 luni si 10 zile,fara intrerupere.In aceasta perioada am avut concediu medical 97 de zile caledaristice ,incepind cu luna iunie 2016.Aceasta perioada nu este cuprinsa in stagiul total de cotizare realizat de oe decizia de pensionare.Exista un motiv ,o prevedere legala sau poate fi vorba de o eroare?Cum as putea rezolva situatia?Eu doar am dedus ca e vorba de aceasta perioada ,nu e o certitudine,dqr imi lipsesc aproximativ 3 luni ,eu neavind nici macar o zi nelucrata in cei 38 de ani. Va