Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua. Cererea și dosarul pentru reevaluare ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua. Cererea și dosarul pentru reevaluare incadrare in ...

Bună ziua. Cererea și dosarul pentru reevaluare incadrare in grad de handicap se depun cu 60 de zile inainte de expirarea termenului de incadrare in handicap. După depunerea dosarului,va suna cineva după ceva timp sa transmită actele incomplete in dosar? Sunt obligați cei de la DGSAPC?
SECPAH verifică dosarul şi, în termen de 5 zile lucrătoare, va comunica data planificată la care trebuie persoana să se prezinte fizic la sediul DGASPC în vederea evaluării
Sa fiti atenta la cutia postala, deoarece comunicarea pentru acte suplimentare la dosar, sau pentru a va anunta data examinarii la comisie, o transmite prin posta.