Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! La un SRL cu capital majoritar de stat se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! La un SRL cu capital majoritar de stat se poate ca ...

Buna ziua!
La un SRL cu capital majoritar de stat se poate ca directorul general adjunct anagajat cu CIM sa aiba si contract de mandat pentru director general in acerlasi timp? In situatia in care nu este posibil care ar fi cea mai optima varianta? Va multumesc anticipat!
Nu , ar fi o stare de incompatibilitate.