Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara, Am avut un chirias fara contract. A venit ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara, Am avut un chirias fara contract. A venit cu lucrurile ...

Buna seara,
Am avut un chirias fara contract.
A venit cu lucrurile lui in apartament ( lucruri vechi strictu necesar)
Acum este la puscarie de 2 luni arestat preventiv.
La mine are datori chirie,facturi (3000 lei).
Ce fac cu lucrurile lui, el a luat legatura cu o nepoata sa vina ptr.a da jumatate din bani si sa ridice bunurile, nepoata nu vine ptr. ca zice ea ca o costa mai mult masina decat cat ar costa lucrurile.
Ce pot face eu ca proprietar pt.a elibera apartamentu de lucruri si a recupera din bani??
Va mulțumesc!!
Din bani nu aveți cum sa recuperați în lipsa unui contract.de închiriere.Chiar dacă ați susține ca a fost tolerat,ați face dovada cu martori ,convorbiri/mesaje ca a stat acolo și ați solicita in.instanta obligarea la plata întreținerii și a utilităților șansele de a recupera ar fi infime ținând cont de actuala lui situație..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat