avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie și casa de pensii. Bună ziua. Sunt la pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie și casa de pensii. Bună ziua. Sunt la pensie și am mai lucrat un an. Vreau sa ...

Bună ziua. Sunt la pensie și am mai lucrat un an. Vreau sa depun cerere la cnpp pt recalculare. Și adăugare perioada lucrata Intrând în contul meu pe siteul
casei de pensii nu se regăsesc 9 luni. Din anul 2023 doar pana în luna septembrie sunt date cu venit realizat.. Ce trebuie sa fac. Va mulțumesc




Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:24, 18 Iulie 2024
Luati legatura cu angajatorul din acea perioada si intrebati-l daca au fost depuse declaratiile D112 .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, În lg.360/2023 la dispoziții generale în art. ... tiberiu1001 tiberiu1001 Bună ziua, În Lg.360/2023 la Dispoziții generale în art. 15 ( 2 - 3 ) scrie ca pentru grupe/condiții de munca se acorda perioade suplimentare la vechime ... (vezi toată discuția)
Contestatie decizie recalculare pensie astoria astoria buna ziua daca imi poate spune cineva va rog cum se procedeaza in cazul in care vreau sa contest decizia de recalculare a pensiei. sunt pensionat din 2009 ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in luna aprilie 2021, m-am pensionat anticipat partial, ... Corinaalexe Corinaalexe Buna ziua, In luna aprilie 2021, m-am pensionat anticipat partial, la varsta de 59 de ani, in baza legii nr. 263/2010. Limita de varsta este prevazuta ... (vezi toată discuția)