Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua,astazi am primit de la politia locala ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua,astazi am primit de la politia locala București o ...

Buna ziua,astazi am primit de la politia locala București o solicitare de date privind conducătorul autoturismului.masina este condusa de fiica mea.in documentul primit este trecuta data de 20.04.2024,de la bucuresti a plecat pe data de 12.07.2024 ,iar eu am primit-o astăzi 18.07.2024.scrisoarea nu este semnata ,nu este stampilata.daca nu dau curs cereri de a trimite datele,ce se poate întâmpla.multumesc
Dacă nu dați curs, veți primi o amendă de cel puțin 1485 RON, fără posibilitatea de a plăti la jumătate. E vorba de nerespectarea art. 39 din Oug 195/2002.

Fiica dvs., în schimb, poate primi o amendă mult mai mica, platibila la jumătate din minim, dacă dați toate datele cerute în comunicare, prevăzute de acel articol 39.