Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vânzare fără ieșire din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vânzare fără ieșire din indiviziune

Suntem 2 frați și în urma decesului părinților a rămas o casă moștenire, Dezbaterea succesiunii am făcut-o dar nu avem și ieșirea din indiviziune.
Întrebarea mea este dacă pot vinde fratelui meu cota cere-mi revine, conform certificatului de moștenitor, fără să mai facem ieșirea din indiviziune.
Vă mulțumesc pentru îndrumare.
Da, puteți.