Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Acum mai bine de 15 ani am avut probleme cu legea si ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Acum mai bine de 15 ani am avut probleme cu legea si am fost ...

Acum mai bine de 15 ani am avut probleme cu legea si am fost condamnat si as dori sa fac - Reabilitarea judecătorească - imi poate explica cineva care sunt pasii de urmat si cat ma va costa avocatul si tot ceea ce am de platit pana obtin - Reabilitarea judecătorească
Vmicu, utilizator
Bună ziua.

Este dificil pentru a primi explicații aici, mai ales că este necesar să fie analizate toate documentele (hotărârea de condamnare, plata despăgubirilor, etc.), pentru ca un avocat să vă dea un sfat juridic corect și concret.

Demersurile sunt de un grad de dificultate destul de ridicat și ar fi bine să vă angajați un avocat, în vederea efectuării lor.

Puteți găsi un avocat aici, fie pe Tabloul Avocaților ori pur și simplu căutând pe internet, însă sfatul meu este să verificați și situația acestuia pe Tablou. Onorariul diferă, de la avocat la avocat și acesta se discută personal, la momentul acordării consultației inițiale.

Cu stimă, av. Hulea Ionuț-Marius