avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua,Aș dori să aflu informații despre ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua,Aș dori să aflu informații despre procedura de ...

Bună ziua,Aș dori să aflu informații despre procedura de schimbare a numelui și prenumelui. În mod specific, aș vrea să știu:Unde pot să depun cererea pentru schimbarea numelui și prenumelui?Cât timp durează întregul proces de schimbare a numelui și prenumelui?Care sunt costurile asociate cu această procedură?
Vă mulțumesc anticipat pentru răspunsul dumneavoastră.
Cu respect
Maria.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:31, 18 Iulie 2024

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare nume de familie Alex1307 Alex1307 Buna ziua! Am 26 de ani. Vreau sa-mi schimb numele de familie. Adica, nu mai vreau sa utilizez numele de familie al tatalui meu, ci as vrea sa-l preiau pe cel ... (vezi toată discuția)
Schimbare prenume copil SHAMMY SHAMMY Buna ziua. As dori sa stiu daca pot schimba un prenume al copilului din certificatul de nastere, avand in vedere urmatoarea motivare: unuia dintre parinti nu ... (vezi toată discuția)
Schimbare nume - procedura renuntare la unul dintre prenume geoadrian geoadrian Buna ziua,as vrea sa-mi schimb numele,adica sa renunt la unul din cele doua prenume mai exact.Ce demersuri ar trebui sa fac si unde?Care este procedura,ce ... (vezi toată discuția)