Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua,Aș dori să aflu informații despre ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua,Aș dori să aflu informații despre procedura de ...

Bună ziua,Aș dori să aflu informații despre procedura de schimbare a numelui și prenumelui. În mod specific, aș vrea să știu:Unde pot să depun cererea pentru schimbarea numelui și prenumelui?Cât timp durează întregul proces de schimbare a numelui și prenumelui?Care sunt costurile asociate cu această procedură?
Vă mulțumesc anticipat pentru răspunsul dumneavoastră.
Cu respect
Maria.