Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Sunt sef SVSU al unei comune si indeplinesc ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Sunt sef SVSU al unei comune si indeplinesc atributii ...

Buna ziua! Sunt sef SVSU al unei comune si indeplinesc atributii prin dispozitia primarului si la registratura si relatii cu publicul. Am fost promovata prin trecerea postului de pe studii medii pe studii superioare, dar nu am primit nici un ban in plus deoarece legislatia actuala nu lasa ordonatorul de credite sa mareasca salariile. As dori sa stiu cum se poate transforma postul contractual in functie publica? SUnt multi colegi sefi SVSU in tara care detin functii publice. MUltumesc!
Exista diferente de bani .. salariile sunt stabilite conform Legii nr.153/2017.