Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Daca o hotarare a consiliului local privind vanzarea ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Daca o hotarare a consiliului local privind vanzarea unui imobil ...

Daca o hotarare a consiliului local privind vanzarea unui imobil sub conditie rezolutorie a fost aprobata cu un cvorum de 2/3, conform art. 139 alin 2 din Codul Administrativ, un act aditional prin care se prelungeste termenul conditiei rezolutorii trebuie aprobat tot cu un cvorum de 2/3?
In opinia mea, da .