Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua.Sotul, născut în 5.11.1965 are 39 de ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua.Sotul, născut în 5.11.1965 are 39 de ani lucrați ...

Buna ziua.Sotul ,născut în 5.11.1965 are 39 de ani lucrați din care 15 ani și 10 luni in grupa a 2 de munca. După noua lege a pensiilor mai beneficiază de reducerea de 5 ani din vârsta limita de pensionare? Adică ar putea ieși la pensie la 60 de ani ,sau nu îl mai ajuta cu nimic grupa?
Da, ar putea ieși la pensie la 60 de ani ...

Pentru 15 ani lucrati in grupa a II-a , i se va reduce varsta standard de pensionare cu 5 ani.
Da, ar putea ieși la pensie la 60 de ani ...

Pentru 15 ani lucrati in grupa a II-a , i se va reduce varsta standard de pensionare cu 5 ani.