Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua. 2 vecini au intrat cu picamerul și au ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua. 2 vecini au intrat cu picamerul și au desființat ...

Bună ziua. 2 vecini au intrat cu picamerul și au desființat rampa pt persoane cu dizabilități, construită de dezvoltător, fără să aibă acordul asociației de proprietari. Unde pot să fac o reclamație sau ce pot să fac? Mulțumesc.
Pai in primul rand la asociatie, care la randul ei are/poate sa impuna vecinilor (membri ai as. prop.) aducerea constructiei la starea initiala. daca nu se rezova amiabil, as. prop. se poate adresa justitiei !