avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am avut o soție care a decedat în 2016.După un timp ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am avut o soție care a decedat în 2016.După un timp m-am recăsătorit. ...

Am avut o soție care a decedat în 2016.După un timp m-am recăsătorit. Acum doi ani a decedat mama celei de a doua soții și am beneficiat de 5 zile libere conform contractului de muncă. Azi a murit mama primei soții. a soției decedate.Legal mai am dreptul de a mai beneficia de cele 5 zile plătite?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:14, 19 Iulie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu mai aveti dreptul la cele 5 zile libere platite.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile libere platite in caz de deces parinte claudiuss claudiuss In luna iulie a decedat bunica mea (mama tatalui meu), iar in luna septembrie a decedat si tatal meu. Mentionez ca este tatal meu vitreg care m-a crescut si ... (vezi toată discuția)
Dacă soția a divorțat acum 30 de ani având și un copil cu ... 220371 220371 Dacă soția a divorțat acum 30 deani având și un copil cu soțul după divorț soția a cumpărat un apartament pe numele ei între timp soția a decedat a ... (vezi toată discuția)
Succesiune Maryzin Maryzin Buna ziua! As dori și eu câteva răspunsuri la niște situații legate de o succesiune, moștenire. Tatăl meu a fost căsătorit cu mama mea 45 de ani, ... (vezi toată discuția)