Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare vouchere de vacanta dupa incetarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare vouchere de vacanta dupa incetarea raporturilor de munca

Buna ziua!
Am lucrat 7 luni si jumatate din anul 2024 la o companie. Pana la momentul plecarii mele, nu s-au acordat inca voucherele de vacanta.
Exista un regulament intern care spune ca daca au incetat raporturile de munca si nu s-au acordat inca voucherele, le pierzi. Mie mi se pare un abuz. In contractul colectiv de munca spune ca voucherele se acorda proportional cu perioada lucrata si nu este conditionata acordarea acestora de nimic.
Pe [ link extern ] .
Va rog sa imi spuneti cum este corect, care regulament se aplica, cel de pe legislatie.just.ro sau cel intern?
Link-ul este nefunctionabil ... repostatti-l