Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua. Vă rog să mă lămuriți ce înseamnă ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua. Vă rog să mă lămuriți ce înseamnă asta: Amână ...

Bună ziua. Vă rog să mă lămuriți ce înseamnă asta: Amână pronunțarea la data de... Pronunțată prin punerea soluției la dispoziția părților prin mijlocirea grefei. Mulțumesc
instanța amână pronunțarea: Adica, instanța stabilește un alt termen pentru a lua decizia, altul decât ziua în care se termină procesul sau instanța stabilește un nou termen pentru a lua decizia, față de cel anterior, în cazul amânărilor repetate.
[ link extern ] /