Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce se intampla cu contributia la pensia suplimnetara ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce se intampla cu contributia la pensia suplimnetara din vechea lege

Buna Ziua,
In vechea lege a pensiilor se lua in considerare si contributia la pensia suplimentara - vestitul 2% platit suplimentar de fiecare dintre noi la vremea respectiva.
In noua lege a pensiilor nu am gasit nimic referitor la punctele rezultate din pensia suplimentara. Nu se vor mai da puncte?
Nota: nu vorbesc aici despre punctele de stabilitate.
Poate cineva sa ma lamureasca?
Multumesc
Citiți art.143 din legea 360/2023.