Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... diplomele de medic obtinute in Ucraina de cetatenii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

diplomele de medic obtinute in Ucraina de cetatenii ...

Stiti cumva daca diplomele de medic obtinute in Ucraina de cetatenii ucraineni etnici romani (cu dubla cetatenie) vor fi recunoscute? Sotul are o verisoara din Cernauti, ea medic pediatru, el medic chirurg si ne intereseaza daca vor putea practica in Romania medicina. Amandoi au varsta de peste 40 de ani, deci au experienta. Drept sa va spun, ei sunt copii unui var primar de-al socrului care a ramas in Bucovina ocupata de URSS. Socrul si soacra mea au reusit sa ajunga in Romania. Bine asta a insemnat deportare in Siberia pentru o sora a socrului. Iar socrul a luptat in razboi in armata romana dar asta e alta poveste.
Multumesc anticipat
hacman, utilizator
Numai daca diplomele sunt recunoscute in tara.

Detalii
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic