Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Teren extravilan cu 4 mostenitori, in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Teren extravilan cu 4 mostenitori, in indiviziune. ...

Buna ziua,
Teren extravilan cu 4 mostenitori, in indiviziune.
Am aflat azi, ca sotia unui mostenitor(care e decedat), a vandut o parte din teren cu chitanta de mana.
Noul proprietar vrea sa faca acte la primarie, pe numele lui, pentru ca acum cateva luni, s-a facut cadastrul gratuit pe teren, de catre stat.
Din ce am inteles primaria ii va face acte noului proprietar, care e o asociatie agricola.
Ce putem face noi, ceilalti 3 mostenitori? E legal ce face primaria?

Sotia in viata, cum a vandut un teren pe care nu are acte? Nu era nimic pe numele ei. Chiar si sotul mort, era tot mostenitor, fara succesiune dezbatuta!!!
psimona22, utilizator