Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua ,daca eu la 60 de ani am 40 de ani de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua ,daca eu la 60 de ani am 40 de ani de cotizație la ...

Buna ziua ,daca eu la 60 de ani am 40 de ani de cotizație la pensie și mai am doi in grupa a doua ( nu mi se scad 4 luni la an,așa aș ieși la 59 si patru luni).Ce ziceți.Multumesc
Dacă se îndeplinește condiția de stagiu complet pe legea 263/2010 sau stagiul complet contributiv pe legea 360/2023, 2 ani in grupa II aduc o reducere cu 8 luni a vârstei standard.
Multumesc frumos.