Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Mica recalculare după 01.09.2024 Bună ziua, Sunt ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Mica recalculare după 01.09.2024 Bună ziua, Sunt pensionar ...

Mica recalculare după 01.09.2024

Bună ziua,

Sunt pensionar in plata la limita de varsta cu peste 25 de ani lucrati în gr. I și condiții speciale de munca.
Voi depune adeverință cu salariul brut care conține automat și sporurile nepermanente care nu au fost luate în calcul în momentul ieșirii la pensie și la care a fost plătit CAS.
Apoi după 01.09.2024 CNPP îmi va recalcula cuantumul pensiei luând în calcul si valoarea sporurilor nepermanente.

CARE ESTE METODOLOGIA , PROCEDURA , MODUL DE CALCUL EXPLICAT PAS CU PAS ???

MA REFER DOAR LA TRANSFORMAREA SPORURILOR NEPERMANENTE IN PUNCTE CARE SA FIE ADUNATE LA TOTALUL DE PUNCTE DEJA AVUT.

Va mulțumesc !
tiberiu1001, utilizator