avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara, sotul meu a implinit 60 ani si a cotizat ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara, sotul meu a implinit 60 ani si a cotizat in jur de ...

Buna seara, sotul meu a implinit 60 ani si a cotizat in jur de 37 de ani, va iesi cu o pensie de 1800 lei si penalizare 500 lei. V as ruga un sfat, va rog ce alternativa mai are cu noua lege in afara de limita de varsta. Multumesc frumos!

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata partiala - perioada de diminuare victoriac victoriac Buna ziua, ma numesc Victoria, sunt nascuta in oct. 1954 si cf anexei 6 din legea 263, data iesirii la pensie la limita de varsta este anul 2014 la un ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata asistenta_b asistenta_b Sunt nascuta in septembrie 1956, ani lucrati 32, am nascut 3 copii...cand am dreptul la pensie partial anticipata sau anticipata? Multumesc (vezi toată discuția)
Cand pot beneficia de pensie anticipata? anca_picu anca_picu Buna, Ma puteti ajuta cu cateva detalii privind pensionarea anticipta. Spre exemplu daca am 56 de ani si lucrez de 37 de ani si 6 luni in croitorie, cand as ... (vezi toată discuția)