Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Revizie instalatie gaze
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Revizie instalatie gaze

Am cumparat un apartament si de aproape 3 ani nu am fost notificat pentru a face revizia la gaze. Trebuie sa iau eu legatura cu cineva care se ocupa de verificari ale gazelor sau sa astept pana voi fi notificat? Cum va ști furnizorul daca eu am facut revizia sau nu? Multumesc
Puteți face revizia cu orice firma autorizata ANRE. După revizie veți fi înregistrată la distribuitorul de gaze din zona, în baza de date, de către firma respectiva.
Presupun ca la cumparare locuință v-ați făcut contract pe numele dvs. la distribuitorul de gaz.