Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... În cazul savarsirii infracțiunilor de lovire sau ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

În cazul savarsirii infracțiunilor de lovire sau alte violente,și ...

În cazul savarsirii infracțiunilor de lovire sau alte violente,și a încălcarii ordinului de restricție, o persoană din familia mea a primit 30 de zile arestare preventiva și cheltuieli de judecata 275 alin (3), în baza încalcarii a articolului 38 alin (1) și 223 alin (2), 226.
Stadiu procesual în Fond, Soluție încheiere finala (dezinvestire). - nu am inteles exact solutia. Este judecat în continuare ?
As dori sa știu care ar putea fi urmările, dacă va ajunge cazul la instanța de apel sau alte instante superioare. Daca da care ar putea fi sentința în cazul infracțiunilor comise ?
Eliza.Gabriela, utilizator