avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am si eu o intrebare. Lucrez intr-o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am si eu o intrebare. Lucrez intr-o florarie 2 cu ...

Buna ziua! Am si eu o intrebare. Lucrez intr-o florarie 2 cu 2, cate 12 ore, mi-am luat concediu 2 zile, in zilele care lucram, ca sa am 6 zile libere cu tot cu alea care le aveam libere eu, este legal sa imi treaca concediu 4 zile?
Si,alta intrebare, chiar daca nu lucrez la stat, sambata si duminica se trece ca zi de concediu?
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 Iulie 2024
emanuela.ema, utilizator

Alte discuții în legătură

Program de lucru inegal rocriss rocriss Buna ziua, Am o situatie cu care nu m-am mai intalnit si nu stiu cum se procedeaza: O societate noua trebuie sa faca angajari. Oamenii vor lucra intr-un ... (vezi toată discuția)
Cum se ponteaza concediul medical pentru personalul care lucreaza in ture de 8 ore dorinelbraha dorinelbraha buna ziua cum se ponteaza concediul medical pentru personalul care lucreaza in ture de 8 ore? se trece in foaia de prezenta sambata si duminica? exista un ... (vezi toată discuția)