Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am si eu o intrebare. Lucrez intr-o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am si eu o intrebare. Lucrez intr-o florarie 2 cu ...

Buna ziua! Am si eu o intrebare. Lucrez intr-o florarie 2 cu 2, cate 12 ore, mi-am luat concediu 2 zile, in zilele care lucram, ca sa am 6 zile libere cu tot cu alea care le aveam libere eu, este legal sa imi treaca concediu 4 zile?
Si,alta intrebare, chiar daca nu lucrez la stat, sambata si duminica se trece ca zi de concediu?
emanuela.ema, utilizator